خانه / انرژی های نو

انرژی های نو

مبدل های حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای، در دهه 1930 برای استفاده در صنایع غذایی بویژه صنایع لبنی ابداع گردید. به تدریج با بهینه شده اجزا و قطعات و روشهای ساخت این نوع مبدل حرارتی، از دهه 1960 به بعد شرایط استفاده از آنها در سایر صنایع مهیا شد.

بیشتر بخوانید »

ساخت و ساز سبز

اثرات زیست محیطی ساخت و ساز  روند ساخت هر چیز از یک خانه ساده تک خانوادگی گرفته تا پروژه هاي بزرگ زیربنايي، میتواند به روش­هاي مختلف بر محیط تأثیرگذار باشند: تخریب مستقیم اکوسیستم ها به دلیل استخراج از معادن، برش، پردازش و انتقال درختان و سایر روش­های استخراج مواد اولیهضایعات …

بیشتر بخوانید »

آشنایی با مبدل های حرارتی اسپیرال یا حلزونی

مبدل های حرارتی یا Heat Exchangers وظیفه تبادل و انتقال گرما بین دو سیال را بر عهده دارند. به همین دلیل کاربردهای بسیار زیادی در صنعت و تهویه مطبوع دارند. یکی از انواع کمتر شناخته شده آنها مبدل های حرارتی مارپیچی یا اسپیرال هستند.

بیشتر بخوانید »

پيش نيازهای اصلاح الگوی مصرف در صنعت ساختمان

پس از مطالعه مقاله ای با همين عنوان از آقاي دکتر لطفعلي بخشي عضو هيأت علمي دانشكده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائي، تصميم گرفتم برخي از مواردي که ممکن است با رعايت آنها قدمي در اصلاح الگوهاي مصرف انرژي در ساختمان برداشته شود را به رشته تحرير درآورم.

بیشتر بخوانید »

سطوح مختلف بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان

ممیزی انرژی در ساختمان به عنوان یک مطالعه امکان سنجی محسوب می شود. ممیزی انرژی نحوه مصرف انرژی در تجهیزات مورد استفاده در ساختمان را مشخص می نماید، از این رو به عنوان یک گام تعیین کننده در برنامه ریزی مدیریت انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان شناخته می شود.

بیشتر بخوانید »

4 روش براي بهينه سازي مصرف انرژي در منزل (با استفاده از حسگرهاي حضور / عدم حضور)

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور تجهیزات الکترونیکی جدید امکان صرفه جویی در مصرف انرژی به روش های مختلف بوجود آمده است. برای هر الگوی بهره بردای از ساختمان سناریوهای مختلف وجود دارد که منجر به کاهش هزینه های انرژی می شود.

بیشتر بخوانید »